Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Razer
Viper V3 Pro Wireless är en trådlös gamingmus från Razer som erbjuder exceptionell prestanda och precision. Utrustad med en Razer Focus Pro Optical Sensor Gen-2 möjliggör den upp till 35 000 DPI för exakt spårning och hög hastighet. Viken V3 Pro har dessutom en låg vikt och ergonomisk design för optimal användarupplevelse.Denna mus är konstruerad för e-sport och professionella spelare, vilket reflekteras i dess byggkvalitet och teknologi. Razer Optical Mouse Switches Gen-3, som aktiveras med ljusets hastighet, resulterar i snabba och exakta registreringar av klick. Razer HyperSpeed Wireless-teknologi försäkrar en stabil och snabb trådlös anslutning, medan HyperPolling Technology erbjuder upp till 8000 Hz polling rate för minimal input-fördröjning.
Sammanfattning
- Hög precision
- 35 000 DPI
- För e-sport och professionella spelare
- Snabba svarstider med Gen-3 brytare
- Upp till 8000 Hz polling rate
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 30041
Tillv. artikelnummer: RZ01-05120100-R3G1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 100 h |
Egenskaper
| Sensormodell | Focus Pro Optical Sensor Gen-2 |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Optical Mouse Switches Gen-3 |
| DPI | 35000 dpi |
| Max acceleration | 70 G |
| Antal knappar | 8 |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Svart |
| IPS | 750 |
| Polling Rate | 1000 Hz, 8000 Hz |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Bredd | 63.9 mm |
| Djup | 127.1 mm |
| Höjd | 39.9 mm |
| Vikt | 54 g |


