Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörTangentbord & TillbehörGaming tangentbord från Keychron
K3v3 Low Profile QMK är ett trådlöst mekaniskt tangentbord med en ultratunn profil. Det stödjer både Bluetooth 5.2 och en trådbunden USB-C-anslutning. Med en kompakt 75% layout och Gateron low-profile MX mekaniska switchar erbjuder tangentbordet en bekväm och responsiv skrivupplevelse, lämplig för både arbetare och gamers. Produkten väger 540 g och har en dimension på 306 x 116 mm.Tangentbordet kan ansluta upp till tre enheter samtidigt, vilket ger möjlighet till smidig multitasking. Den inbyggda 1550 mAh litium-polymerbatteriet ger upp till 124 timmars användning utan bakgrundsbelysning, och upp till 82 timmar med RGB-belysning aktiverad. QMK firmware möjliggör omfattande anpassningar genom Keychron Launcher, vilket gör det enkelt att programmera knappar och makron. Tangentbordets akustiska dämpning ger en tystare skrivupplevelse, och den justerbara lutningen på 2,5°, 4,2° och 6,5° bidrar till ergonomisk komfort.
Sammanfattning
- Ultraslimmat trådlöst tangentbord
- Dimension: 306 x 116 mm
- För kontorsarbete och gaming
- Bluetooth 5.2 anslutning och USB-C kompatibilitet
- Upp till 124 timmar batteritid
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 39989
Tillv. artikelnummer: K3X-H1-BO
Om varumärket
Keychron startade som ett kickstarter-projekt med målsättning om att tillverka ett trådlöst mekaniskt tangentbord med mångsidighet och multikompatibilitet. Deras tangentbord är kompatibla med både PC, Mac och även Smartphone. Efter lanseringssuccén och hyllningarna av teknikrecensenten och youtubern MKBHD har Keychron utökat sitt tangentbords sortiment och finns nu i en mängd olika storlekar och utföranden.
Vi rekommenderar Keychron för den som vill ha ett pålitligt tangentbord för gaming som enkelt kan tas med på LAN. Om du spelar spel på din Smartphone så rekommenderar vi att du provar ett Keychron tangentbord för att få ett extra övertag över dina motståndare.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | USB |
| Trådlös | Ja |
| Kompatibilitet | Linux |
Egenskaper
| Low Profile | Ja |
| Mekaniska brytare | Ja |
| Typ av brytare | Gateron Low Profile 2.0 Red |
| Formfaktor | 75% |
| Språklayout | ISO Nordisk (ÅÄÖ) |
| Belysning | Ja, RGB |
| Färg på belysning | RGB (16.8 m) |
| Knappmaterial | ABS |
| N-key rollover | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Hotswap | Ja |
| Färg | Grå |
Garanti
| Producentens garanti | 1 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 306 mm |
| Djup | 116 mm |
| Höjd | 23 mm |
| Vikt | 540 g |


