Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörTangentbord & TillbehörGaming tangentbord från Logitech
- Kompakt design
- 75% formfaktor
- Perfekt för användare som arbetar med flera enheter
- Bluetooth-anslutning
- Batteritid upp till 10 dagar med belysning
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 21895
Tillv. artikelnummer: 920-010492
Om varumärket
Gamingprodukter med den senaste tekniken från Logitech - Redan 1981 i Schweiz tillverkade Logitech sin första datormus och idag är de världens största tillverkare av gamingprodukter. Logitech's produkter besitter alltid en hög kvalité och man märker att dom haft väldigt många år på sig att perfekta sina produkter. Med deras erfarenhet är dom helt klart en tillverkare som försöker tänja på gränserna för prestanda och utforska spelandets möjligheter.
Logitech är kända att uppfinna och optimera teknik genom att tillverka egna sensorer till tangentbordsbrytare och utveckla mjukvara till sin produkter. För att ligga på toppen och lättare kunna utveckla nya kvalitetsprodukter har dom även förvärvat några av de marknadsledande tillverkare inom sin kategori som Blue Microphones, Astro Gaming och Saitek.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | Bluetooth, USB-C |
| Trådlös | Ja |
| Kompatibilitet | Android, iOS, Mac, PC |
Egenskaper
| Formfaktor | 75% |
| Språklayout | ISO Nordisk (ÅÄÖ) |
| Belysning | Ja |
| Färg på belysning | Vit |
| Färg | Svart |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 295.99 mm |
| Djup | 131.95 mm |
| Höjd | 20.97 mm |
| Vikt | 506.4 g |


