Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörTangentbord & TillbehörGaming tangentbord från Turtle Beach
Command KB5 Trådbundet Gamingtangentbord är utformat för gamers som söker precision och pålitlighet. Tangentbordet har mekaniska switchar för snabb respons och en robust byggkvalitet. Det är anslutet via USB, vilket garanterar en stabil och konstant datakoppling. Passar för både casual gaming och professionell användning.Tangetbordet använder mekaniska switchar som erbjuder en lång livslängd och hög aktiveringsprecision. Den är ergonomiskt utformad för att ge användaren komfort även under långa spelsessioner. Med en avkopplande handlovsstöd minskas risken för trötthet. Den trådade USB-anslutningen säkerställer låg latens och hög prestanda. Kompatibilitet med olika operativsystem möjliggör mångsidig användning på flera enheter. Bakgrundsbelysningen kan anpassas för att förbättra användarupplevelsen i svagt ljus.
Sammanfattning
- Mekaniska switchar för snabb respons
- USB-anslutning för låg latens
- Designad för gamers och professionella användare
- Ergonomiskt format med handlovsstöd
- Anpassningsbar bakgrundsbelysning
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 39673
Tillv. artikelnummer: TBK-1005-02-NO
Om varumärket
Ju bättre du hör, desto bättre spelar du - Turtle beach. Dom orden kommer fån en av de ledande tillverkare när det kommer till gamingheadsets. Enda sedan 2005 när dom bevisade att dom var pionjärer inom högkvalitativt spelljud genom att släppa det första dedikerade spelheadsetet konsumerat för konsol. Sedan dess har Turtle Beach inte blickat tillbaka och fortsatt tillverka headsets med hög kvalité redo för spel, oavsett plattform.
Oavsett om du precis börjat, är en casual-spelare, hardcore-spelare eller esports-proffs, så har Turtle Beach det bästa headsetet för dig. Turtle Beach's headsets ger dig fantastik ljud, komfort och funktionalitet som en gamer behöver. Hör allt, besegra alla.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | USB |
| Trådlös | Nej |
| Kompatibilitet | PC |
Egenskaper
| Low Profile | Ja |
| Mekaniska brytare | Ja |
| Typ av brytare | Titan |
| Formfaktor | Full-size |
| Språklayout | ISO Nordisk (ÅÄÖ) |
| Belysning | Ja, RGB |
| Färg på belysning | RGB (16.8 m) |
| Knappmaterial | PBT Double-shot |
| Double-shot | Ja |
| Multimediaknappar | Ja |
| Handledsstöd | Ja |
| N-key rollover | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Färg | Svart |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Bredd | 477 mm |
| Djup | 175 mm |
| Höjd | 27 mm |
| Vikt | 887 g |


