Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
KonsolPlaystationPS5 TillbehörHeadsets från Razer
BlackShark V2 X är ett gamingheadset från Razer som kombinerar lätt vikt och hög ljudkvalitet. Det har en kabellängd på 1,3 meter och erbjuder 7.1 surroundljud (endast på Windows). Den sluten akustiska konstruktionen säkerställer optimal ljudisolering och mikrofonens design ger hög klarhet i röstsamtal.Headsetet är utrustat med Razer TriForce 50 mm-drivrutiner, vilket ger en kraftfull ljudåtergivning med fyllig diskant och bas. Anslutningen sker via ett 3,5 mm-uttag, vilket gör det kompatibelt med flera plattformar, inklusive PC, PS4, PS5 och Xbox. Hörlurskuddarna är tillverkade av memory foam som ger komfort under långvarig användning. Den bärbara mikrofonen har ett unidirektionellt polärt mönster för att minimera bakgrundsljud och optimera ljudupptagningen.
Sammanfattning
- Lättviktigt headset
- 7.1 surroundljud
- Perfekt för seriösa gamers
- Razer TriForce 50 mm drivrutiner
- Kompatibelt med flera plattformar
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 34565
Tillv. artikelnummer: RZ04-03241400-R3G1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 3.5mm |
| Trådlös | Nej |
| Kompatibilitet | Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Smartphone, Xbox One, Xbox Series |
Egenskaper
| Membranstorlek | 50 mm |
| Akustisk konstruktion | Sluten |
| Formfaktor | On-ear |
| Hörlurskuddar | Memory foam |
| Belysning | Nej |
| Färg | Rosa |
Funktioner
| Mute-knapp | Ja |
| Volymkontroll | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Ljudutgång
| Frekvensomfång | 12-28000 Hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Känslighet | 100 dB |
| Ljudbild | 7.1, Stereo |
Mikrofon
| Frekvensomfång | 100-10000 Hz |
| Känslighet | -42 dB |
| Polärt mönster | Unidirectional |
| Löstagbar | Nej |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.3 meter |
| Vikt | 250 g |


