Produktbeskrivning
DatortillbehörHeadset & LjudGaming hörlurarIn-Ear från Supra
NiTRO-TX PRO är hörlurar från SUPRA som kombinerar högpresterande mikrofonteknik och optimal passform. Utvecklade för både professionell användning och vardagligt lyssnande, erbjuder de en imponerande ljudåtergivning och stabil anslutning. Med IPX5-certifiering är de även motståndskraftiga mot svett och fukt.Hörlurarna använder den avancerade SUPRA HexaTech©-mikrofontekniken med sex mikrofoner, vilket säkerställer klar talåtergivning genom effektiv brusreducering i realtid. Konstruktionen i SUPRA AeroTech FRP© gör dem lätta och hållbara, vilket bidrar till långvarig komfort under hela dagen. Dessutom ger den egenutvecklade ljudenheten SBS10Dv.1 en dynamisk återgivning över ett brett frekvensområde. Laddningsetuiet, SUPRA AeroMag©, erbjuder upp till 35 timmars batteritid och har stöd för trådlös Qi-laddning, vilket ytterligare ökar användarvänligheten.
Sammanfattning
- SUPRA HexaTech© mikrofonteknik
- 6-vägs mikrofoner för brusreducering
- Professionell kommunikation och dagligt användande
- Ger effektiv brusreducering i olika miljöer
- IPX5-certifierade för svett och fukt
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 39293
Tillv. artikelnummer: 10322100131
Om varumärket
Supra har levererat högkvalitativa kablar sen 2004 och är ansiktet utåt för hög upplösning. Varför köper man den senaste konsolen eller TV:n med upp till 8K om din övriga utrustning inte håller måttet? Kompromissa inte med upplösningen, njuta istället av den nivån din utrustning faktiskt håller. Supras kablar har blivit objektivt testade hos HDMI's verifierade Testcenter i USA och är troligtvis de bästa HDMI-kablarna på marknaden.
Det som gör Supra unikt är att de levererar hög upplösning, även i de längre kablarna, något många andra misslyckas med. Ett absolut förstahandsval bland gamers som vill optimera prestandan på sin konsol, TV, dator eller projektor.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | Bluetooth |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 35 h |
Egenskaper
| Membranstorlek | 10 mm |
| Formfaktor | In-ear |
| Färg | Svart |
Funktioner
| Aktiv brusreducering | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 1 års garanti |
Ljudutgång
| Frekvensomfång | 20-20000 Hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Känslighet | 40 dB |
| THD | < 2 % |
Mått & vikt
| Vikt | 45 g |


