Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörHeadset & LjudMikrofon från Streamplify
Mikrofon med ett lätt och stabilt hopfällbart trefotsstativ som kan justera vinkel samt rotera mikrofon för den perfekta positionen. För optimal ljudupptagningsförmåga har mikrofonen ett Kardioid riktat upptagningsmönster, vilket blockerar oönskat ljud och minskar upptagning av ljud från sidorna och bakom dig. Du kan även njuta av 2 ljuduppspelningslägen, fullt uppspelningsläge för podcast och envägs uppspelningsläge för spelande – allt för att passa dina behov oavsett vad du skapar.- Lätt och stabilt hopfällbart trefotsstativ för enkel höjdjustering
- 2 ljuduppspelningslägen – fullt uppspelningsläge för podcast och envägs uppspelningsläge för gaming
- Praktisk ljudavstängningsknapp med LED-indikatorlampa
- Dynamiska RGB-belysningslägen
- Upp till 48kHz/16bit sample rate för kristallklar ljudinspelning
- Pop Filter - minskar smällande ljud och blockerar explosiva ljud, luftinblåsning och vindstörning
- Kardioid riktat upptagningsmönster – blockerar oönskat ljud och minskar upptagning av ljud från sidorna och bakom
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 20768
Tillv. artikelnummer: SPMC-MZ1C127.11
Om varumärket
Streamplify är ett varumärke inom content creation och streaming, utvecklat av Pro Gamers Group, med fokus på att göra livestreaming enkelt, tillgängligt och prisvärt. Med rötter i gaming och digitalt innehåll strävar varumärket efter att sänka tröskeln för nya kreatörer som vill dela sina intressen online.
Streamplify erbjuder ett brett sortiment av streamingutrustning, inklusive webbkameror, mikrofoner, ring lights och green screens – framtagna för att leverera stabil prestanda till konkurrenskraftiga priser. Genom att kombinera användarvänlighet med funktionalitet gör varumärket det möjligt att skapa innehåll utan onödig komplexitet eller höga kostnader
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | USB |
| Kompatibilitet | Mac, PC, PS5, Xbox Series |
Egenskaper
| Färg | Svart |
Funktioner
| Mute-knapp | Ja |
| Höj & sänkbar | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 1 års garanti |
Mikrofon
| Typ | Kondensator |
| Frekvensomfång | 100-18000 Hz |
| Impedans | 680 Ω |
| Känslighet | 36 dB |
| Samplingshastighet | 48kHz/16bit |
| Polärt mönster | Kardioid |


