Produktbeskrivning
SanDisk Ultra microSD UHS-I-kortet med SD-adapter ger dig friheten att fotografera, spara och dela mer än någonsin tidigare. Med en kapacitet på 256 GB har SanDisk Ultra microSD-kortet plats för ännu fler timmar med Full HD-video och levererar överföringshastigheter på upp till 120 MB/s för att hjälpa dig att flytta innehållet snabbt. Perfekt för Android-smarttelefoner och surfplattor, kortet laddar appar snabbare med A1-klassad prestanda.Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 22810
Tillv. artikelnummer: SDSQUA4-256G-GN6MA
Om varumärket
SanDisk är idag världens främsta renodlade aktör inom flashlagring. Varje dag förlitar sig miljontals människor på att SanDisks produkter ska säkra deras mest krävande data – från AI-modeller och 8K-videoproduktioner till massiva spelbibliotek. Företaget grundades 1988 av Eli Harari, Sanjay Mehrotra och Jack Yuan (då som SunDisk) och har sedan dess varit drivande i utvecklingen av flashminnesteknik. För dagens användare är SanDisk mest känt för sina högpresterande SSD-enheter, USB-C-minnen och minneskort som sätter standarden för branschen.
Genom att fokusera uteslutande på flashbaserad teknik har de lyckats ligga i absolut framkant när det gäller hastighet – ett måste i en tid där vi hanterar allt tyngre filer. Deras ingenjörer arbetar efter rigorösa kvalitetsstandarder för att säkerställa att din data är trygg, oavsett om det gäller arbete eller nöje.
Specifikationer
Egenskaper
| Storlek | 256 GB |
| Typ | Minneskort |
| Överföringshastighet | 120mb/s |
| Färg | Grå, Röd |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 14.99 mm |
| Djup | 10.92 mm |
| Höjd | 1.02 mm |


