Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörHeadset & LjudGaming headsetTrådlösa från Razer
Barracuda Pro är ett par trådlösa hörlurar från Razer som kombinerar avancerad ljudteknik med trådlös funktionalitet. Utrustat med hybrid aktiv brusreducering (ANC) och THX Spatial Audio, levererar detta headset en ljudupplevelse som är skräddarsydd för både spel och musiklyssning. Med en batteritid på upp till 40 timmar säkerställs långvarigt användande utan avbrott.Headsetet är byggt för att ge en högkvalitativ ljudupplevelse, tack vare Razer TriForce Bio-cellulosedrivrutiner som ger klart och rent ljud över ett frekvensomfång från 20 Hz till 20 kHz. Den sluten akustiska konstruktionen säkerställer att ljudisolering och komfort är i fokus, med ovala öronkuddar i minnesskum och syntetiskt läder för ökad komfort under långa spelsessioner. Barracuda Pro erbjuder även dubbel anslutning via 2.4 GHz och Bluetooth, vilket ger flexibilitet för användning med olika enheter som PC, PS5 och Nintendo Switch.
Sammanfattning
- Hybrid aktiv brusreducering (ANC)
- Upp till 40 timmars batteritid
- För spelare och musikälskare
- THX Spatial Audio för immersiv ljudupplevelse
- Dual connectivity via 2.4GHz och Bluetooth
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 21561
Tillv. artikelnummer: RZ04-03780100-R3M1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB-C |
| Trådlös | Ja |
| Kompatibilitet | Nintendo Switch, PC, PS5, Smartphone |
Batteri
| Batteritid | 40 h |
Egenskaper
| Membranstorlek | 50 mm |
| Akustisk konstruktion | Sluten |
| Formfaktor | Over-ear |
| Hörlurskuddar | Memory foam, Syntetiskt läder |
| Belysning | Nej |
| Färg | Svart |
Funktioner
| Mute-knapp | Ja |
| Volymkontroll | Ja |
| Aktiv brusreducering | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Ljudutgång
| Frekvensomfång | 20-20000 Hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Känslighet | 96dBSPL/mW@1KHz by HATS dB |
| Ljudbild | Stereo, THX Spatial Audio |
Mikrofon
| Frekvensomfång | 100-10000 Hz |
| Känslighet | -38 ± 1 dB dB |
| Polärt mönster | Omnidirectional |
Mått & vikt
| Vikt | 340 g |


