Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörHeadset & LjudGaming headsetTrådlösa från Razer
BlackShark V2 Hyperspeed är ett trådlöst gamingheadset från Razer som kombinerar låg vikt med hög prestanda, designat för intensiva spelsessioner. Det erbjuder en hörlurskonstruktion med over-ear-design som ger en isolerad ljudupplevelse. Hörlurskuddarna är tillverkade i memory foam för ökad komfort under långa spelpass.Headsetet använder en 2,4 GHz-trådlös anslutning och Bluetooth, vilket möjliggör flexibel användning. Med en batteritid på upp till 70 timmar och en frekvensrespons från 12 till 28 000 Hz är det skräddarsytt för att möta behoven hos seriösa spelare. Dessutom är det utrustat med THX Spatial Audio för en detaljerad ljudupplevelse. Den bärbara mikrofonen med överlägsen ljudkvalitet är böjbar för optimal positionering och enkel kommunikation med medspelare.
Sammanfattning
- Trådlös teknik
- 2,4 GHz och Bluetooth
- Seriösa PC-spelare
- THX Spatial Audio för detaljerat ljud
- Mikrofon med böjbar design
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 28147
Tillv. artikelnummer: RZ04-04960100-R3M1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådlös | Ja |
| Kompatibilitet | PC |
Batteri
| Batteritid | 70 h |
Egenskaper
| Membranstorlek | 50 mm |
| Akustisk konstruktion | Sluten |
| Formfaktor | Over-ear |
| Hörlurskuddar | Memory foam |
| Färg | Svart |
Funktioner
| Mute-knapp | Ja |
| Volymkontroll | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Ljudutgång
| Frekvensomfång | 12-28000 Hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Känslighet | 100 dBSPL dB |
| Ljudbild | Stereo, THX Spatial Audio |
Mikrofon
| Frekvensomfång | 100-10000 Hz |
| Känslighet | -42 ± 3 dB |
| Polärt mönster | Unidirectional |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Vikt | 280 g |


