Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörHeadset & LjudGaming headsetTrådlösa från Razer
- Trådlöst headset
- Support för 7.1 surroundljud
- Spelare och pendlare
- Flexibel anslutning via 2.4GHz och Bluetooth
- RGB-belysning med 16,8 miljoner färger
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 32877
Tillv. artikelnummer: RZ04-05220200-R3M1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådlös | Ja |
| Kompatibilitet | Android, iOS, Mac, Nintendo Switch, PC, PS5 |
Batteri
| Batteritid | 70 h |
Egenskaper
| Membranstorlek | 40 mm |
| Akustisk konstruktion | Sluten |
| Formfaktor | Over-ear |
| Hörlurskuddar | Tyg |
| Belysning | Ja, RGB |
| Färg | Vit |
Funktioner
| Mute-knapp | Ja |
| Volymkontroll | Ja |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Ljudutgång
| Frekvensomfång | 20-20000 Hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Känslighet | 96 dB |
| Ljudbild | 7.1 |
Mikrofon
| Frekvensomfång | 100-10000 Hz |
| Känslighet | 42 dB |
| Polärt mönster | Unidirectional |
| Löstagbar | Ja |
Mått & vikt
| Vikt | 285 g |


