Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från SteelSeries
SteelSeries Aerox 3 Snow White är en ultralätt trådlös gamingmus med en vikt på 68 gram och en optisk TrueMove Air-sensor. Den erbjuder snabba och precisa kontroller och har en batteritid på upp till 200 timmar vid trådlös användning. Med stöd för både 2.4 GHz- och Bluetooth-anslutning är den designad för seriösa spelare som kräver hög prestanda.Aerox 3 Wireless är utrustad med Quantum 2.0 Dual Wireless-teknologi, vilket möjliggör en stabil och låg latenssignal. Musens ergonomiska design och silkeslena glidskenor av 100 % virgin PTFE säkerställer komfort och hastighet under långa spelsessioner. Den har sex programmerbara knappar och en RGB-belysning för anpassning. AquaBarrier-skydd ger IP54-klassificering, vilket innebär att det är skyddat mot vatten och damm.
Sammanfattning
- Vikt: 68 gram
- TrueMove Air sensor med 18 000 DPI
- Gamingmus för professionella spelare
- Trådlös 2.4 GHz och Bluetooth-anslutning
- Batteritid upp till 200 timmar
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 20002
Tillv. artikelnummer: 62608
Om varumärket
Du kan inte nämna e-sport och gaming utan att nämna SteelSeries. Dom har ända sedan 2001 gång på gång utvecklat produkter som tagit marknaden till nya nivåer som den första glasmattan, första mekaniska tangentbordet för gaming eller den första musen specifikt för World of Warcaft. Dom har varit involverade i e-sportscenen med sponsorskap sedan start.
SteelSeries är kända för att skapa produkter som får legendstatus med t. ex. musmattan QcK, som varit ett val för proffsspelare i över 15 år. Deras produkter är noga utvecklade till minsta detalj för att passa den tävlingsinriktade som behöver pålitlig utrustning för avgörande tillfällen till en nybörjare som precis ska införskaffa sig sin första gamingmus.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 200 h |
Egenskaper
| Sensormodell | TrueMove Air Sensor |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Golden Micro IP54 |
| DPI | 18000 dpi |
| Max acceleration | 40 G |
| Antal knappar | 6 |
| Ambidextriös | Nej |
| Belysning | Ja, RGB |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Vit |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 67.03 mm |
| Djup | 120.55 mm |
| Höjd | 37.98 mm |
| Vikt | 68 g |
Övrig information
| Justerbar vikt | Nej |


