Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Razer
Cobra Pro är en trådlös gamingmus från Razer som väger endast 58 gram och erbjuder hög precision och responsivitet för gamers. Utrustad med en Razer Focus Pro 30K-sensor och Razer Optical Mouse Switches Gen-3, säkerställer den låg latens och hög noggrannhet även under intensiva spelsessioner.Musens design med 100% PTFE-musfötter garanterar ett smidigt glid över musmattan. Den är ansluten via 2.4 GHz, Bluetooth eller USB, vilket ger användarna flexibilitet i anslutningar. Med en polling rate på upp till 4000 Hz erbjuds en ytterst responsiv upplevelse, särskilt i snabba spelsituationer. Batteritiden sträcker sig upp till 100 timmar vid normal användning och upp till 30 timmar vid 4000 Hz. Razer Chroma RGB-belysning möjliggör smidig anpassning av belysningseffekterna.
Sammanfattning
- Vikt: 58 gram
- Sensor: Razer Focus Pro 30K
- Utformad för gamers
- Polling rate på upp till 4000 Hz
- Batteritid upp till 100 timmar
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 27522
Tillv. artikelnummer: RZ01-04660100-R3G1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 100 h |
Egenskaper
| Sensormodell | Focus Pro 30K |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Optical Mouse Switches Gen-3 |
| DPI | 30000 dpi |
| Max acceleration | 70 G |
| Antal knappar | 8 |
| Belysning | Ja, RGB |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Svart |
| IPS | 750 |
| Polling Rate | 1000 Hz, 4000* Hz |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Bredd | 62.5 mm |
| Djup | 119.6 mm |
| Höjd | 38.1 mm |
| Vikt | 77 g |


