Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Razer
Basilisk V3 Pro 35K är en ergonomisk gamingmus från Razer som erbjuder trådlös anslutning och hög precision med en DPI på upp till 35 000. Den är utrustad med Razer Focus Pro 35K Optical Sensor och har 11 programmerbara knappar för optimal anpassning.Musen är byggd med Razer Optical Mouse Switches Gen-3, vilket resulterar i snabbare svarstider och ökad hållbarhet under långa spelsessioner. Razer Basilisk V3 Pro har dessutom en konfigurerbar 4-vägs HyperScroll Tilt Wheel som gör att användare kan optimera sin spelupplevelse. Med ett RGB-belysningssystem har musen 11 zoner av Chroma Lighting, vilket ger möjlighet till omfattande anpassningar. Med anslutningsalternativ som 2.4GHz, Bluetooth och USB kan den enkelt kopplas till olika enheter.
Sammanfattning
- Ergonomisk design
- DPI upp till 35 000
- För gamers som kräver hög precision
- Razer Focus Pro 35K Optical Sensor
- 11 programmerbara knappar
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 32530
Tillv. artikelnummer: RZ01-05240200-R3G1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 150 h |
Egenskaper
| Sensormodell | Focus Pro 35K Optical Sensor Gen-2 |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Optical Mouse Switches Gen-3 |
| DPI | 35000 dpi |
| Max acceleration | 70 G |
| Antal knappar | 11 |
| Ambidextriös | Nej |
| Belysning | Ja, RGB |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Vit |
| IPS | 750 |
| Polling Rate | 1000 Hz, 8000* Hz |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Bredd | 75.4 mm |
| Djup | 130 mm |
| Höjd | 42.5 mm |
| Vikt | 112 g |


