Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Razer
DeathAdder V3 HyperSpeed är en trådlös gamingmus från Razer som erbjuder en DPI på hela 26 000 och en responsivhet med 8000 Hz polling rate. Dess ergonomiska design och "Smooth-Touch"-textur säkerställer ett bekvämt grepp under längre spelpass.Den optiska sensorn, Razer Focus X 26K, möjliggör pixelprecisa rörelser och har en upplösningsnoggrannhet på 99,6 %. Med en maximal acceleration på 40 G och en batteritid som sträcker sig upp till 100 timmar vid 1000 Hz är musen byggd för intensiva spelmoment utan neddragningar i prestanda. De tre gummibeklädda sidorna bidrar till stabilitet, medan de åtta programmerbara knapparna ger flexibilitet och anpassningsbarhet för användaren.
Sammanfattning
- Hög DPI
- 26 000
- Esportspelare och entusiaster
- Pixelprecis spårning
- Maximal acceleration 40 G
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 31396
Tillv. artikelnummer: RZ01-05140100-R3G1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | 100 h |
Egenskaper
| Sensormodell | Focus X 26K Optical Sensor |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Optical Mouse Switches Gen-3 |
| DPI | 26000 dpi |
| Max acceleration | 40 G |
| Antal knappar | 8 |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Svart |
| IPS | 500 |
| Polling Rate | 1000 Hz, 8000* Hz |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.2 meter |
| Bredd | 64.8 mm |
| Djup | 122.2 mm |
| Höjd | 41.3 mm |
| Vikt | 55 g |


