Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Razer
Viper V3 HyperSpeed Wireless är en trådlös högpresterande mus från Razer som fokuserar på esport. Med en Razer Focus Pro 30K optisk sensor erbjuder den hög precision, vilket är viktigt i tävlingsspel. Den har också en imponerande batteritid på upp till 280 timmar med ett enda AA-batteri. *Denna mus är kompatibel med HyperPolling Wireless Dongle (säljs separat).Den lätta konstruktionen på 82 gram möjliggör snabba och precisa rörelser, medan den framåtriktade sensorplaceringen säkerställer felfri spårning på olika ytor, inklusive glas. Med en polling rate på upp till 4000 Hz (via HyperPolling Wireless Dongle) och en maximal acceleration på 50 G hjälper Viper V3 HyperSpeed att minimera latens och förbättra respons. Musens design med Razer Mechanical Gen-2-brytare bidrar till hållbarhet och effektivitet.
Sammanfattning
- Trådlös gamingmus
- Razer Focus Pro 30K optisk sensor
- Utformad för esports- och gamingentusiaster
- Ger hög precision och snabb respons
- Polling rate på 4000 Hz med HyperPolling Wireless Dongle
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 28165
Tillv. artikelnummer: RZ01-04910100-R3M1
Om varumärket
Razer - Den trehövdade ormen och gröna färgen eller Chorma-belysning är något nästan alla gamers känner igen. Razer är en av de mest välkända varumärkena inom gaming och det är inget som går oförtjänt. Dom långa historik av innovativa produkter som lyft branschen och vunnit otaliga priser genom åren bevisar dom gång på gång varför dom hör till toppen.
Razer en av de bredaste sortiment av gamingprodukter i världen med nästan minst en produkt i varje segment. Med deras stora maskineri så har dom möjlighet att forska, utveckla och producera produkter till superb kvalité. Om du letar efter en produkt som inte sviker när det gäller, då är Razer något för dig.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, USB |
| Trådlös | Ja |
Batteri
| Batteritid | Up to 280 h |
Egenskaper
| Sensormodell | Razer Focus Pro 30K Optical Sensor |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Razer Mechanical Gen-2 Mouse Switches |
| DPI | 30000 dpi |
| Max acceleration | 50 G |
| Belysning | Nej |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Svart |
| IPS | 750 |
| Polling Rate | 1000 Hz, 4000* Hz |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 63.9 mm |
| Djup | 127.1 mm |
| Höjd | 39.9 mm |
| Vikt | 82 (with AA battery) g |


