Produktbeskrivning
DatortillbehörLagringsenheterUSB minne från SanDisk
SanDisk Ultra Flair USB 3.0 -usbminne flyttar dina filer snabbt. Spendera mindre tid på att överföra filer och njut av höghastighets USB 3.0-prestanda upp till 150 MB/s. Dess hållbara och snygga metallhölje är tillräckligt tuff för att hantera stötar med stil. Och med lösenordsskydd kan du vara säker på att dina privata filer förblir privata.Lagra dina filer med stil med SanDisk Ultra Flair USB 3.0 -usbminne.
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 19472
Tillv. artikelnummer: SDCZ73-064G-G46
Om varumärket
SanDisk är idag världens främsta renodlade aktör inom flashlagring. Varje dag förlitar sig miljontals människor på att SanDisks produkter ska säkra deras mest krävande data – från AI-modeller och 8K-videoproduktioner till massiva spelbibliotek. Företaget grundades 1988 av Eli Harari, Sanjay Mehrotra och Jack Yuan (då som SunDisk) och har sedan dess varit drivande i utvecklingen av flashminnesteknik. För dagens användare är SanDisk mest känt för sina högpresterande SSD-enheter, USB-C-minnen och minneskort som sätter standarden för branschen.
Genom att fokusera uteslutande på flashbaserad teknik har de lyckats ligga i absolut framkant när det gäller hastighet – ett måste i en tid där vi hanterar allt tyngre filer. Deras ingenjörer arbetar efter rigorösa kvalitetsstandarder för att säkerställa att din data är trygg, oavsett om det gäller arbete eller nöje.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | USB 3.0 |
| Kompatibilitet | Mac, PC |
Egenskaper
| Storlek | 64 GB |
| Typ | USB minne |
| Överföringshastighet | 150MB/s |
| Färg | Svart |
Mått & vikt
| Bredd | 13.21 mm |
| Djup | 42.42 mm |
| Höjd | 6.6 mm |


