Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörTangentbord & TillbehörGaming tangentbord från Turtle Beach
Command KB7 TKL Trådbundet Gamingtangentbord är utformat för gaming med fokus på prestanda och komfort. Det är utrustat med Titan-brytare och har en kompakt formfaktor för att optimera skrivytan. Tangentbordet erbjuder RGB-belysning och har en låg profil för en snabbare reaktionstid. Det är riktat mot gamers som söker ett pålitligt och responsivt tangentbord.Tangenten på detta gamingtangentbord är konstruerad med mekaniska Titan-brytare, vilket ger låg responstid och hög hållbarhet. Tangentbordet har en USB-anslutning som säkerställer en stabil och snabb kommunikation. Med N-key rollover och anti-ghosting-teknologi garanteras att varje tryck registreras korrekt, även vid snabb användning. Med en kabellängd på 1,8 meter och en vik på 887 gram är det lätt att placera tangentbordet i olika miljöer. Tangentbordet är kompatibelt med PC och kommer med multimediaknappar och handstöd för ökad komfort vid längre spelsessioner.
Sammanfattning
- Titan-brytare för snabb respons
- USB-anslutning och N-key rollover
- Designad för gamers
- RGB-belysning för anpassning
- Handledsstöd för ökad komfort
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 39674
Tillv. artikelnummer: TBK-2004-02-NO
Om varumärket
Ju bättre du hör, desto bättre spelar du - Turtle beach. Dom orden kommer fån en av de ledande tillverkare när det kommer till gamingheadsets. Enda sedan 2005 när dom bevisade att dom var pionjärer inom högkvalitativt spelljud genom att släppa det första dedikerade spelheadsetet konsumerat för konsol. Sedan dess har Turtle Beach inte blickat tillbaka och fortsatt tillverka headsets med hög kvalité redo för spel, oavsett plattform.
Oavsett om du precis börjat, är en casual-spelare, hardcore-spelare eller esports-proffs, så har Turtle Beach det bästa headsetet för dig. Turtle Beach's headsets ger dig fantastik ljud, komfort och funktionalitet som en gamer behöver. Hör allt, besegra alla.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | USB |
| Trådlös | Nej |
| Kompatibilitet | PC |
Egenskaper
| Low Profile | Ja |
| Mekaniska brytare | Ja |
| Typ av brytare | Titan |
| Formfaktor | TKL |
| Språklayout | ISO Nordisk (ÅÄÖ) |
| Belysning | Ja, RGB |
| Färg på belysning | RGB (16.8 m) |
| Knappmaterial | PBT Double-shot |
| Double-shot | Ja |
| Multimediaknappar | Ja |
| Handledsstöd | Ja |
| N-key rollover | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Färg | Svart |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Kabellängd | 1.8 meter |
| Bredd | 399 mm |
| Djup | 256 mm |
| Höjd | 31 mm |
| Vikt | 887 g |


