Utvalda tillbehör
Produktbeskrivning
DatortillbehörDatormus & TillbehörGamingmusTrådlösa från Pulsar
X2-H High Hump är en trådlös gamingmus från Pulsar designad för att förbättra spelupplevelsen. Den har en ultralätt konstruktion och en optisk PAW3395-sensor som möjliggör en DPI på upp till 26 000, vilket ger en oöverträffad responstid och precision. Med en 32-bit Nordic MCU får man också en stabil och effektiv prestanda.Musens design inkluderar en högre hump och en smalare midja jämfört med den tidigare X2-modellen. Detta möjliggör ökad stabilitet för spelare med ett aggressivt klor-grip samt extra stöd för handflatan under längre spelsessioner. Anslutningen via 2,4 GHz-trådlös teknik säkerställer en latensfri upplevelse med en resonansfrekvens på 1000 Hz. Med en vikt på endast 52 gram är musen lätt nog för snabba rörelser men hållbar nog för intensivt bruk.
Sammanfattning
- Hög hump design
- DPI upp till 26 000
- Främst för gamers och e-sportutövare
- Lag-fri 2,4GHz trådlös teknik
- Pulsar Blue encoder för exakt respons
Artikelnummer
Vårt artikelnummer: 29739
Tillv. artikelnummer: PX2H16
Om varumärket
Pulsar är ett varumärke som grundades 2020 med ett enda uppdrag. Att skapa prisvärda produkter utan att tumma på kvalité och prestanda. Pulsars grundare har varit i spelindustrin i över 10 år med djup teknikbakgrund och erfarenhet. Varumärket siktar på att bli en av världens ledande leverantörer av högpresterande spel och streamingprodukter.
Pulsar planerar att erbjuda ett komplett utbud av produkter för att utrusta spelare, entusiaster och esportproffs med mekaniska tangentbord, precisionsspelmöss, trådlösa headset, premiumhögtalare och all annan premium PC -kringutrustning.
Specifikationer
Anslutning
| Anslutning | 2.4GHz, USB |
| Trådlös | Ja |
Egenskaper
| Sensormodell | PixArt PAW3395 |
| Sensor | Optisk |
| Typ av brytare | Optical |
| DPI | 26000 dpi |
| Max acceleration | 50 G |
| Scrollhjul | Ja |
| Färg | Grå, Grön |
| IPS | 650 |
| Encoder | Pulsar Blue |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| MCU | 32-bit Nordic MCU |
Garanti
| Producentens garanti | 2 års garanti |
Mått & vikt
| Bredd | 62 mm |
| Djup | 115.6 mm |
| Höjd | 38 mm |
| Vikt | 52 g |


